Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Cabıoğlu
Online Akupunktur Eğitimi Platformu

Neden Online Akupunktur Eğitimi?

Neden Online Akupunktur Eğitimi?

 

 

Değerli meslektaşlarım, Covid-19 pandemisi döneminde evlere kapanmamız, kafamda beni kendi branşım olan akupunktur konusunda online eğitim verme düşüncesini canlandırdı. Yalnız, bu konuda online yapılacak eğitimin etkili olmayabileceğini düşünmekteydim. Gerek Kıbrıs Ada Kent Üniversitesinde gerekse bu platformda online eğitime başlayınca, bu düşünceden uzaklaştım. Hatta, derslerimi takip eden meslektaşlarımın kameraları açık olunca ve soruları bizzat kendi mikrofonlarından sorduklarında, aktif bir ders yapmış olduğunu gördüm. Ve bu düşünceyle zaman içinde bu şekilde oldukça etkili ders yaptığımızı gördüm.

 

 

Bu platform, hem hekim hem de diş hekimlerine akupunktur eğitimi vermektedir. Özellikle resmi olarak akupunktur sertifikası olan ve akupunktur eğitimine yeni başlayacak meslektaşlarım bu eğitime katılabilmektedir.

Akupunktur öğretisi en az 2000 yıl öncesine kadar gitmektedir. Bu platformda geçmişten günümüze kadar uzanan akupunktur öğretisini geçmiş zaman tıp bilgisiyle, günümüz tıp bilgisi arasında köprü kurarak anlatmaktayım. Özellikle, akupunktur derslerini fizyoloji ve fizyopatoloji bilim dalı ışığında değerlendiriyorum. Bu teorik eğitim yanında oldukça az kişilik gruplarla pratik eğitimler yapılmaktadır. Bu eğitim platformunun bütün meslektaşlarımın akupunktur tedavi metoduna farklı bir bakış açısı kazandıracağını, konuya tam olarak hakim olarak tedavilerindeki etkinliklerini artıracağını umuyorum.

 

 

 

 

Prof. Dr. Mehmet Tuğrul Cabıoğlu

 

 

 

 

Mesafeli Satış Sözleşmesi  |   Teslimat ve İade Şartları İyzico Bu site etuğra ssl güvenlik sertifikasına sahiptir. Bu site etuğra ssl güvenlik sertifikasına sahiptir. Kodsis Yazılım Danışmanlık